Podlahový systém HeatUP!

AKTIVNÍ SÁLAVÉ VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ

Nízkoteplotní provoz

Systém HeatUP! pracuje s minimálními provozními teplotami otopné vody. Tím dosahuje maximálních účinností tepelných čerpadel, umožňuje redistribuci tepla v objektu a otevírá možnosti použití jakýchkoliv nízkoteplotních zdrojů současnosti i budoucnosti.

Akumulace tepla

Unikátní konstrukce tzv. švédské podlahy umožňuje akumulaci tepla do podloží stavby. Využíváme zejména zdroje odpadního tepla budovy. Vytváříme teplotně stabilní objekt který funguje jako živý akumulátor.

Nízká skladba podlahy

Systém HeatUP! se běžně instaluje na pevný povrch podlahy a jeho celková výška včetně stěrky činí 15 mm. Instalace přímo pod podlahovou krytinou otevírá všechny jeho možnosti. Tato velká výhoda je velmi oblíbená při rekonstrukcích, kde je možné pouze minimální nebo nulové navýšení podlahy.

Rychlá regulace

Díky malému množství vody v systému a při použití nízké skladby, dokáže systém reagovat na teplotní změny již v řádu několika minut. Také tento efekt zabraňuje přetápění objektu a pomáhá udržet minimální provozní náklady za vytápění.

O systému

Podlahové vytápění a chlazení HeatUP! je švédský systém s dlouhletou tradicí, který navazuje na úspěšná léta mezinárodní spolupráce a společného vývoje. HeatUP! se od běžného podlahového vytápění liší v použitých materiálech, způsobu proudění teplonosného média, teplotou topné vody a způsobem pokládky. Velkou předností je možnost použití minimální konstrukční výšky do 15 mm.

Použití systému

  • Vytápění
  • Chlazení
  • Akumulace tepla

Doporučené aplikace

  • Novostavby
  • Rekonstrukce – možnost konstrukční výšy do 15 mm
  • Nízkoenergetické a pasivní domy
  • Průmyslové objekty a skladové haly

Nízká skladba a rychlá reakce

Nabízíme systém o nejnižší konstrukční výšce 15 mm. V kombinaci s malým množství vody v sytému dosahujeme velmi rychlé regulace. Tomu lze přizpůsobit i hysterezi regulace prostorové teploty na hodnotu 0,1 K. V systému o ploše 100 m2 proudí pouze 14 l topného media.

Image

Zdravé vnitřní klima

Vytápění a chlazení HeatUP! je mimořádné v plynulém a komfortním udržováním vnitřní teploty. Redukuje se tak víření prachu, které bývá způsobeno prouděním vzduchu (zejména u konvekčního vytápění otopnými tělesy).

Image

Skladby podlah

Potrubí je umístěno přímo pod nášlapnou vrstvou podlahy.

Image

HeatUP! Sprint

Tato skladba podlahy se vyznačuje extrémně nízkou provozní teplotou topné vody (26 – 34 °C), rychlou reakční dobou při zátopu, útlumu či vzniku tepelných zisků (proslunění, elektrospotřebiče, atd.). Základním principem je uložení potrubí přímo pod podlahovou krytinu.

Image

HeatUP! Klasik

Uložení topného potrubí na tepelné izolaci s vrstvou cementového potěru (anhydritu) nad potrubím v tloušťce od cca 40 mm. Jde o klasický způsob instalace, který se vyznačuje delší dobou akumulace, ale i setrvačností (cca 2 – 4 hodiny). Teploty topné vody odpovídají standardním hodnotám pro systémy podlahové vytápění (35 – 40 °C).

Image

HeatUP! Scandinavia

Horní vrstva potrubí je topná, připojuje se ke zdroji tepla a pracuje v teplotách 26 – 34 °C. U této skladby systém zaručuje efektivní uložení tepla do stavební masy a přináší možnost jeho dalšího využití. Přínosem systému je nejen nízká skladba topné vrstvy, což přináší výhody velmi nízkých provozních teplot, ale i rychlé regulace a redistribuce tepla.

Katalog ke stažení

stáhnout

Simulace - redistribuce tepla v objektu se systémem HeatUP!

Realizace

Dodáváme unikátní řešení, které zahrnuje konzultaci s klientem, návrh energického konceptu Vašeho objektu, zajištění systémových komponentů, provedení instalace a seřízení systému před topnou sezónou.

Připravujeme pro Vás přehled realizací rodinných domů, bytových jednotek, rekonstrukcí nebo speciálních projektů.

Image

Rodinný dům Malenovice

Rok výroby
2008
Typ stavby
Dřevostavba
Obytná plocha
136 m2
Tepelná ztráta
5,9 kW
Topný
systém
podlahové vytápění
Zdroj
tepla
Elektrostanice ELP6

Roční spotřeba

41,3 kWh/m2 rok

Náklady na vytápění

  1 189 Kč / měsíc

14 265 Kč / rok

Zaujal Vás tento produkt?


domluvit schůzku kontaktujte nás