Případová studie – Rekonstrukce

Moderní řešení podlahového a stěnového vytápění v rekonstruovaném bytě

Popis objektu
Vícepodlažní bytový dům vystavěný v roce 1930 v Praze na Vinohradech. Byt o velikosti 75m2 (3+kk) prošel nutnou rekonstrukcí. Stávající vytápění bylo řešeno otopnými tělesy, která majiteli neposkytovaly dostatečný teplotní komfort. Tepelná ztráta se pohybovala v hodnotách 7,5 kW- 10 kW.

Návrh
Cílem použití podlahového nízkoteplotního systému vytápění Active Elements (skladba – výška podlahové vrstvy do 15 mm včetně Vinylu), bylo vytvořit vysoký komfort bydlení s ekonomicky a energeticky efektivním řešením a tepelné stability objektu. V úvahu byly vzaty požadavky a zadání majitele (stěnové vytápění ve sprchovém koutě).

Projekt
Byt má po rekonstrukci dva různé typy podlah, čemuž bylo nutno přizpůsobit technické řešení a způsob instalace. V obývacích pokojích se potrubí Active Elements pokládalo na betonovou podložku a následně fixovalo tavnou pistolí nebo montážní páskou. V koupelně se z důvodu lepší tepelné izolace, potrubí pokládalo na polystyrenovou podložku a následně fixovalo speciálními sponkami. Pro zvýšení pocitové teploty v koupelně, pro lepší teplotní komfort a současné zamezení tvorby černých usazenin v silikonových spárách, se instalovalo stěnové vytápění. Položení potrubí v celém objektu s tzv. nízkou skladbou tj. zálivka do 12mm.
Zdrojem tepla je plynový kondenzační kotel s modulovaným výkonem s ohřevem TUV.

 

Plánujete rekonstrukci Vaší nemovitosti a chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat:
+420 777 750 549
info@active-elements.cz